משכנתא דרגה שנייה | משכנות ישראל

משכנתא דרגה שנייה / הערת אזהרה


משכנתא הינה מוצר פיננסי הנחשב למורכב ורבים מהמונחים וההיבטים הקשורים לנושא משכנתאות אינם ברורים באופן מלא לקהל הרחב. על מנת להבין מהי משכנתא דרגה שנייה, הרי שחשוב להבין ולחדד מהי משכנתא באופן כללי. 

משכנתא הינה כינוי המתייחס לרוב להלוואה למטרת רכישת נכס נדל"ני – דירה, בית, משרד או נכס מסחרי אחר. הצורך בקבלת משכנתא נובע מכך שלא נוכל לקבל את המימון הדרוש לנו ללא רישום שיעבוד הנכס לטובת המלווה בין אם מדובר בבנק או כל גורם פיננסי אחר.

השעבוד הוא למעשה המשכון או המשכנתא. משכנתא מדרגה שנייה הינה הלוואה נוספת הנלקחת ברוב המקרים בשלב מאוחר יותר וזאת כאשר הלווה החדש דורש להעמיד בטחונות מסוג משכנתא.

מהי משכנתא דרגה שנייה?

המשמעות של משכנתא דרגה שנייה


משכנתא דרגה שנייה נחשבת ברוב המקרים כמשכנתא לכל מטרה והיא נלקחת למגוון של מטרות בהן:
שיפוץ נרחב בבית, סיוע לילד לקראת חתונה, טיול גדול בחו"ל או לכל הוצאה כספית אחרת הכרוכה בסכומי כסף גדולים. מבחינת בעל המשכנתא, משכנתא בדרגה שנייה הינה פחות חזקה מהראשונה ובמידה ומסיבה כלשהי קיים רצון לממש את המשכנתא כלומר למכור את הנכס, הרי שלבעלי המשכנתא הראשונה יש זכות ראשונים. לאחר החזר החוב, מקבל המלווה השני את הסכום שנותר.

משכנתא נוספת הניתנת על דירה עליה ישנה משכנתא בדרגת ביטחון ועדיפות גבוהה יותר נחשבת לחלשה יותר ביחס למשכנתא מדרגה ראשונה ובמצב בו הלווה אינו יכול להחזיר את חובותיו, הרי שלאחר מימוש הנכס, יוחזר החוב לפי סדר הקדימות שהינו החזר קודם לכל לבנק בו ממושכן הנכס בדרגה ראשונה ולאחר מכן לממשכן מדרגה שנייה. 

מהי הערת אזהרה?

משכנתא מדרגה שנייה ניתנת על ידי הבנקים לאחר שהם סבורים שיש בטוחה מספקת אשר תכסה את ההלוואה לאחר כיסוי החוב בדרגה ראשונה. הלוואה מסוג זה מתבצעת לאחר תמחור הסיכון והצבת ריבית גבוהה יותר וזאת משום שהיא נחשבת למסוכנת יותר. משכנתא מדרגה שנייה מלווה בהערת אזהרה המבוססת על החוק הרומי המדגיש את העיקרון של "היזהר הקונה" וזאת לעומת החוק המודרני של "היזהר המכר". מטרת האזהרה היא להזהיר את הקונה מבעיות או סוגיות הנוגעות לנכס, אך לא למנוע ממנו לבצע את הרכישה. הערת אזהרה יכולה להיות חיובית או שלילית, כאשר אין הערת אזהרה אשר מבטלת את הבעלות על הנכס אלא רק מטילה מגבלות מסוימות על הנכס שיש להתמודד עמן.

 
 

חברת משכנות ישראל 

אנו חברה וותיקה ומובילה בתחום מתן פתרונות מימון והלוואות לעסקים, קבוצות רכישה ולקוחות פרטיים. בעזרת צוות החברה המנוסה והמקצועי, אנו נתאים עבורכם פתרונות אשראי ומשכנתא בהתאם לצרכיכם האישיים ונלווה אתכם לאורך כל שלבי התהליך.
 


משכנתאות ישראל - הלוואות בנקאיות למסורבי משכנתא

לקבלת הלוואה
חייגו עכשיו: 074-76-79-448

או מלאו פרטיכם בטופס הבא:

משכנתאות ישראל - הלוואות בנקאיות למסורבי משכנתא

לקבלת הלוואה חייגו עכשיו: 074-76-79-448

או מלאו פרטיכם בטופס הבא: