מימון לקבוצות רכישה | משכנות ישראל

מימון לקבוצות רכישה

בעשור וחצי האחרונים 'קבוצות רכישה' הפכו להיות פקטור משמעותי בענף הנדל"ן הישראלי.

פוגשים אותן בעיקר באזורי הביקוש, ומבחינת הצרכן הן מגלמות הזדמנות קורצת. הטבות המס (שבעבר היו אפילו יותר אטרקטיביות) מאפשרות, במקרים מסוימים, לחסוך עשרות אחוזים במחיר הריאלי של הדירה; והעובדה שהקונה הוא בעצם גם סוג של יזם מאפשרת לרוכשים להכניס אינפוט אישי כבר בשלב התכנון.

זו, בכל אופן, התפיסה הרווחת. בפועל, בהרבה מאוד מקרים העניינים מסתבכים ובסופו של דבר הרוכשים מוצאים את עצמם משלמים הרבה יותר ממה שתכננו.
 

בור בלי תחתית

הבעיה שמי שנכנס לעסקה במסגרת 'קבוצת רכישה' לא באמת יודע כמה תעלה הדירה. הוא כמעט תמיד ייכנס לעסקה אחרי שהציגו בפניו 'מחיר משוער', וההערכה המשוערת הזו, כמעט תמיד לוקה באופטימיות.
 

צריך להבין שכאשר מתחילים תהליך של קבוצת רכישה המרכיב היחיד בתקציב שעלותו ברורה הנו מרכיב הקרקע. מכאן יש מסע ארוך שמתחיל אצל רשויות התכנון, ורק אחרי שיש תכנית מאושרת ניתן באמת לאמוד את מחיר הפרויקט, והמספר הסופי כמעט תמיד יהיה גבוה יותר מההערכה הראשונית.
 

גם המספר הזה לרוב אינו מתגלה כסוף פסוק. הקמת בניין היא מסע אל הלא נודע, וכאשר הרוכש הוא גם אחד היזמים הוא גם יהיה אחד מאלו שיספגו את ההוצאות הלא צפויות בדרך. אל זה צריך להוסיף את מדד תשומות הבנייה שבשנים האחרונות מקדים בהרבה את המדד הכללי, והוצאות נלוות שאיש לא חישב כמו תשלום לעורכי דין, מהנדסים ויועצים אחרים.

למה אנחנו מספרים לכם את זה? כי פעמים רבות קבוצות רכישה מגיעות למבוי סתום. אמנם יש חבות לכל משתתף בפרויקט, אבל לעיתים בעיית התזרים משותפת והיא מתעצמת כי על דירה במסגרת קבוצת רכישה הרבה יותר מסובך לקבל משכנתא. אחד הפתרונות המסתמנים הוא 'מימון קבוצות רכישה'.
 

לשחרר את פלונטר האשראי

בנקים רבים מעדיפים להתרחק ממימון קבוצות רכישה. הבשורות הטובות הן שיש בשוק הפיננסי המקומי גורמים מקצועיים שמעניקים מימון וקווי אשראי לקבוצות רכישה. למרות שחבות הרוכשים השונים היא אישית, משתלם להם להתאגד כגוף גם כאשר הלוואה ('מימון') עומדת על הפרק. כקבוצה כוח המיקוח שלהם כלפי השוק גדל.

בגלל המבנה העמום של 'הבעלות' על הפרויקט, התאגדות משותפת של כל הדיירים גם יכולה להתיר את פלונטר העירבון. אבל, רק גורם פיננסי מנוסה ואיתן יכול להציע את השירות הזה. למשל חברת 'משכנות ישראל', שמתמחה בפתרונות אשראי חוץ בנקאי, נחשבת לאחד הגורמים שמובילים את תחום המימון לקבוצות רכישה בישראל.
 
 


משכנתאות ישראל - הלוואות בנקאיות למסורבי משכנתא

לקבלת הלוואה
חייגו עכשיו: 074-76-79-448

או מלאו פרטיכם בטופס הבא:

משכנתאות ישראל - הלוואות בנקאיות למסורבי משכנתא

לקבלת הלוואה חייגו עכשיו: 074-76-79-448

או מלאו פרטיכם בטופס הבא: